Pozor na podvodnou firmu Office servisní a distribuční s.r.o. / nabídka

Firma Office servisní a distribuční s.r.o., rozesílá mnoha firmám faktury za neobjednané služby související
s kancelářským softwarem. Požaduje částku 2940 Kč za čtvrtletí, přičemž předmětem dodávky má být balík OpenOffice.org. Varujeme návštěvníky našich stránek před touto aktivitou, jedná se o podvodné jednání.

Firma se pokouší o další podvod

Firma Office servisní a distribuční s.r.o. (IČ: 29274885), která má sídlo v ruině Třebíči, rozesílá firmám dopis, který vypadá jako faktura a žádá po adresátovi zaplacení částky 2940,- Kč za Office 2011. Podle občanského sdružení Společná obrana jde o přejmenovanou firmu Český telefonní seznam (stejný jednatel), která se již jednou pokusila o podvod. Jednatelem výše uvedené firmy je bílý kůň Attila Levente Herceg z Maďarska.

Do redakce OpenOffice.cz začaly chodit rozhořčené e-maily uživatelů, kteří tuto fakturu obdrželi. Neobjednali si přitom žádné služby, navíc jsou pobouřeni cenou a sutečností, že by měli platit za software, který je dostupný zdarma.

Zasílaný doklad

Popis dodávky se snaží vyvolat dojem, že jde o produkt společnosti Microsoft, a to: Office 2011, nikoli
o OpenOffice.org (jak je upřesněno velmi malým a světlým písmem na druhé straně "faktury").
Dále se dozvíte, že částka je pouze na tři měsíce. Zároveň se zavazujete k tomu, že budete platit čtvrtletně celý rok, tj. za celý rok zaplatíte 11.760 Kč. Nejhorší je, že tuto částku zaplatíte za kancelářský balík OpenOffice.org, který je nabízen společností Liberix, o.p.s. bezplatně. Jestliže smlouvu nevypovíte, bude automaticky prodloužena na další, tj. roční období. Asistenční a poradenskou službu můžete využít pouze dvě započaté hodiny měsíčně. Nabízená technická podpora je však popsána velmi nejasně.

Jedná se o podvod! Fakturu neplaťte!

O firmě Office servisní a distribuční s.r.o., už informovala i Česká televize v regionálním vysílání.

Dne 24.8.2011 zveřejnila varování před podezřelou fakturou s nabídkou Office 2011 i společnost Microsoft, která zvažuje právní kroky proti subjektu Office servisní a distribuční s.r.o., aby pomohla ochránit trh v České republice před podobnými obchodními praktikami.

Tisková zpráva společnosti Microsoft

Společnost Microsoft varuje před podezřelými fakturami s neurčitou obchodní nabídkou, které minulý týden rozeslala na české firmy společnost „Office servisní a distribuční s.r.o.“ Tyto faktury vyzývají adresáty k úhradě 2940 Kč za kancelářský software Office 2011 a další služby. Některé oslovené firmy si tuto nabídku kvůli uvedenému názvu „Office 2011“ a použitému logotypu písma mylně spojují s produkty Microsoft Office. Namísto toho však firma zaplatí za open source software, přičemž uhrazením první platby se zároveň zaváže k až dvouletému smluvnímu vztahu.

"Od konce minulého týdne se na naší zákaznickou linku ozvalo několik firem, které si chtěly pravost této nejasné nabídky ověřit. Rádi bychom všechny adresáty upozornili, že s těmito fakturami, rozeslanými patrně jako nevyžádaná obchodní nabídka, nemá společnost Microsoft ani žádný z našich registrovaných partnerů nic společného. Nabídka se rovněž netýká našeho kancelářského balíku Microsoft Office. V současné době zvažujeme proti firmě rozesílající tyto faktury právní kroky a také spolupráci s Občanským sdružením Společná obrana, abychom pomohli spotřebitele před obdobnými obchodními praktikami ochránit," uvedl Aleš Růžička, manažer divize Microsoft Office.

Podle Všeobecných podmínek, které jsou popsány na zadní straně faktury špatně čitelným písmem, je předmětem nabídky zaslání vypáleného CD s kancelářským programem OpenOffice a s následnou možností nejasně popsané telefonické nebo e-mailové technické podpory. Podle těchto podmínek však také firma zaplacením první faktury v hodnotě 2940 Kč vstupuje do smluvního vztahu se čtyřmi dalšími splátkami na dalších 12 měsíců s automatickým prodloužením na další rok. Celkově se tak můžete za chvíli nepozornosti zavázat k úhradě až téměř 24 000 Kč!

Doporučení

Je také nutné podotknout, že zmíněnou částku nejste povinni platit, jak vyplývá z věty pod čárovým kódem faktury. Doporučujeme vám, pokud jste fakturu obdrželi,  podat trestní oznámení na podezření z trestného činu podvodu.Kategorie: Vzkazy a oznámení > oznámení
Lokalita Celá ČR

Kontaktní údaje

Office servisní a distribuční s.r.o.
Tel: 545 215 198

Zaslat dotaz inzerentovi

Vaše jméno *
Telefon
E-mail *
Předmět *
Zpráva *

Pro odeslání formuláře je nutné opsat slova zobrazená v rámečku.
Pokud jsou slova nečitelná, použijte v rámečku tlačítko pro obnovení Obnovit